Ferko Vavrečka

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Cappuccino bez vody

Bežne sa mi stáva, že si v kaviarni objednám presso s mliekom a dostanem k tomu 2 cukre, keksík, smotanu a malý pohár vody. Ale keď si objednám cappuccino, nedostanem k tomu nič. Teda ani vodu.
Nie som odborník na robenie kávy a vlastne nie som odborník ani na kávu. Dobrú kávu poznám len podľa toho, či mi chutí alebo nie a podľa mňa to tak má väčšina z nás. Ale viem, že káva dehydruje a voda sa k nej dáva práve preto. Lenže do cappuccina ide rovnaké množstvo kávy ako do pressa a musí dehydrovať rovnako ako presso a voda sa k nemu aj tak nepodáva. Alebo poznáte podnik, kde áno? Možňo sa voda v tomto prípade nepodáva kvôli šetreniu, ale to sa mi nepozdáva :-) Neostáva nám amatérskym kávičkárom nič iné, len si to poldeci vody vypýtať zvlášť a dúfať, že si to kaviareň nedoučtuje na našom bločku :-)

Pláž v Námestove | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014